UAimages - Бесплатный фотохостинг
UAimages - Бесплатный фотохостинг
Изображения:

Кредит під час пандемії: 4 поради, як вийти из проблемного становища

28 июня 2020

Кредит під час пандемії: 4 поради, як вийти из проблемного становища

Під час епідемії та карантину дуже часто доводиться вдаватися до спеціальних засобів виходу з кризи – наприклад, взяти кредит на карту, щоб отримати додаткове фінансування на повсякденні потреби. Варто було це робити лише в тому випадку, якщо власних запасів немає, і необхідно покривати елементарні витрати на виживання при відсутності доходів. Проте, діяльність більшої частини бізнесів хоча і підвисла на деякий час, але не припиняла свою діяльність і з’явилося багато нових видів заробітку, наприклад, робота телефонних служб, колл-центрів, служб доставки і багатьох інших видів зайнятості.

4 важливі поради щодо кредитування під час пандемії коронавірусу

1. Перша важлива порада в такий час — це негайно шукати інші види заробітку і нові джерела доходу, які дозволили б позбутися небажаної залежності від обставин і кредитування. Мікрокредити — те, що забирає гроші з кишені позичальника, а не кладе їх туди. Тут важливо не плекати ні найменших ілюзій з цього приводу. Тому критично важливим фактором виживання стає знаходження нових джерел доходу. Найважливішим з можливих факторів стає досягнення певного запланованого для себе рівня прибутковості, що допомагає впоратися з ситуацією.

2. Другий найважливіший момент, коли кредити вже з’явилися і їх потрібно буде віддавати – це зберігати по ним хоча б самий мінімальний приплив грошей. Тобто, якщо немає можливості виплачувати щомісячні платежі цілком, потрібно це робити хоча б частково, покриваючи поступово заборгованість. З банками можна домовитися, якщо тільки не ставати в позицію крайньої конфронтації. Ця позиція стає неминучою для позичальника лише в тому випадку, якщо у нього дійсно немає ніяких джерел доходу, якими він міг би скористатися.

3. Якщо грошей вистачає в даний момент лише на забезпечення своїх мінімальних потреб, необхідно жорстко відмовлятися від платежів. Більшість банківських та інших структур будуть в такому випадку йти на певні поступки і увійдуть в положення позичальника. Можна отримати перекредитування, реструктуризацію або інші форми допомоги, аж до списання частини штрафів по заборгованості. Але, щоб отримати таку допомогу, доведеться витримати період жорстокого тиску, погроз, щоденних дзвінків і спроб змусити заплатити за всяку ціну. Цей період може закінчитися атакою колекторів або навіть продажем боргу іншим фінансовим компаніям, і якщо до цього можна не доводити, то краще цього не робити.

4. Зараз нові кредити, видані під час епідемії, переведені більшістю, якщо не всіма банками, в розряд специфічного розділу кредитного портфеля, який розглядається з великими знижками. Тому, якщо кредит отриманий під час карантину, можна сміливо просити і вибивати собі особливі умови для повернення заборгованості – це цілком можливо і банки йдуть назустріч, щоб отримати хоч щось.